Ocena merytoryczna wyników konkursu TOPTEN Okna 2017 
menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu

Nowy Agnes spełnia wymagania stawiane w znowelizowanym prawie budowlanym oraz aktach wykonawczych. Wprowadziliśmy odpowiednie zmiany do programu Agnes, dostosowane do nowych wymogów, nadaliśmy nazwę Agnes 4.0 – PROJEKT.

goEco - Zintegrowane koncepcje energetyczne w parkach przemysłowych.
Parki przemysłowo-handlowe stwarzają wiele możliwości racjonalnego wykorzystywania energii oraz rozwoju efektywnych technologii wytwarzania energii. To głównie małe i średnie przedsiębiorstwa zlokalizowane w takich parkach często spotykają się z wyzwaniem jak w sposób racjonalny wytwarzać i zużywać energię.

Artykuły / artykuły : Energooszczędność w Budownictwie
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 

Ocena merytoryczna wyników konkursu TOPTEN Okna 2017

01 czerwca 2017

 

TOPTEN Okna 2017- konkurs na najlepszą na polskim rynku stolarkę budowlanę

 

Wprowadzenie

 
Poprawa efektywności energetycznej oraz poprawa jakości powietrza jest aktualnie jednym z najważniejszych działań w Unii Europejskiej. Budownictwo odpowiada za zużycie około 41% energii. W okresie zimowym w pierwszej kolejności odpowiada za niską emisję. Stolarka budowlana otworowa ma istotny wpływ na efektywność energetyczną budynków. Powierzchnia przegród przeźroczystych w istniejących budynkach wynosi około 18-20% powierzchni użytkowej, w nowoczesnych budynkach jest znacznie większa i wynosi od 25 do nawet 50%, i odpowiada za coraz większe zużycie energii na ogrzewanie oraz wymusza stosowanie chłodzenia. Budujemy coraz częściej „szklane domy”, które zużywają znacznie więcej energii na chłodzenie niż na ogrzewanie. Aktualnie stolarka odpowiada za 15-30% całkowitego zużycia energii w budynku. Poszukiwanie rozwiązań optymalnych pod względem energetycznym, ekonomicznym, konstrukcyjnym i akustycznym nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza, że oczekiwania inwestorów oraz wymagania prawne stale rosną. Przy wyborze okien i drzwi do nowobudowanych budynków warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Do takiej może należeć konkurs TOPTEN Okna 2017.
 

TOPTEN okna 2017 - Kryteria oceny

 
Konkurs na najlepszą stolarkę budowlaną TOPTEN Okna zorganizowany został po raz czwarty. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku, następne kolejno w 2014 i w 2015. Z każdą edycją doskonalone były zasady konkursu oraz metody oceny, pozwalające wskazać najlepsze pod względem technicznym i ekonomicznym okna i drzwi dostępne na polskim rynku. Deklarowane przez producentów parametry techniczne stolarki muszą być potwierdzone badaniami wykonanymi przez akredytowane laboratoria. W IV edycji konkursu brano pod uwagę następujące parametry charakteryzujące stolarkę:
 1. Energooszczędność: efektywność energetyczna stolarki, izolacyjność cieplna stolarki, sposób mocowania, szczelność powietrzna stolarki, przepuszczalność energii promieniowania słonecznego,
 2. Cechy wytrzymałościowo-użytkowe: wodoszczelność, odporność na obciążenie wiatrem, podstawowe parametry szyby: przepuszczalność energii promieniowania słonecznego, przepuszczalność światła, oddawanie barwy, izolacyjność akustyczna
 3. Ekonomika: koszt stolarki oraz montażu.
W ramach konkursu TOPTEN Okna 2017 przeanalizowano łącznie ponad 550 okien i drzwi. Na podstawie parametrów technicznych, sposobu obsługi klientów oraz oferty cenowej dokonano ich oceny.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cały artykuł dostępny tutaj:

 

   
lista pozostałych artykułów w dziale Artykuły Energooszczędność w Budownictwie
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 1. Relacja z konferencji 12. Dni Oszczędzania Energii
 2. "Wymagania prawne w zakresie ochrony cieplnej, akustycznej oraz p.poż. budynków termomodernizowanych, przebudowywanych i rozbudowywanych" podczas 12. Dni Oszczędzania Energii 14-15 listopada 2018 r.
 3. "Alarmy smogowe katalizatorem termomodernizacji budynków" podczas 12. Dni Oszczędzania Energii 14-15 listopada 2018 r.
 4. TECHNOLOGIE OCIEPLANIA ŚCIAN A MOCOWANIE NA ELEWACJI BUDEK DLA PTAKÓW
 5. KONTROWERSJE WOKÓŁ WARUNKÓW TECHNICZNYCH. CZY TO SIĘ OPŁACA?
 6. Ocena merytoryczna wyników konkursu TOPTEN Okna 2017
 7. Efektywność energetyczna w parkach przemysłowych
 8. goEco - Gospodarka energetyczna w Parkach Przemysłowych
 9. Osłony przeciwsłoneczne – Wybrane wymagania prawne
 10. Budownictwo energooszczędne – aspekty prawne i technologie
 11. ZAPROSZENIE na III Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego
 12. DOMY PASYWNE – DO POPRAWY?
Strona główna
Fakty
Artykuły
Dni Oszczędzania Energii
Oferta DAEŚ
Programy DAEŚ
Szkolenia
Certyfikacja Energetyczna
Współpraca
Nasi partnerzy
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju