KONTROWERSJE WOKÓŁ WARUNKÓW TECHNICZNYCH. CZY TO SIĘ OPŁACA? 
menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu

Nowy Agnes spełnia wymagania stawiane w znowelizowanym prawie budowlanym oraz aktach wykonawczych. Wprowadziliśmy odpowiednie zmiany do programu Agnes, dostosowane do nowych wymogów, nadaliśmy nazwę Agnes 4.0 – PROJEKT.

goEco - Zintegrowane koncepcje energetyczne w parkach przemysłowych.
Parki przemysłowo-handlowe stwarzają wiele możliwości racjonalnego wykorzystywania energii oraz rozwoju efektywnych technologii wytwarzania energii. To głównie małe i średnie przedsiębiorstwa zlokalizowane w takich parkach często spotykają się z wyzwaniem jak w sposób racjonalny wytwarzać i zużywać energię.

Artykuły / artykuły : Energooszczędność w Budownictwie
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
 

KONTROWERSJE WOKÓŁ WARUNKÓW TECHNICZNYCH. CZY TO SIĘ OPŁACA?

26 października 2017

Sukcesywnie prowadzone zmiany wymagań prawnych co do efektywności energetycznej budynków, zamieszczone w Warunkach Technicznych, wynikają z zaleceń zawartych w Dyrektywie EPBD. Jednym z uzasadnień zmian prawnych dotyczących wdrożenia procesu prowadzącego do uzyskania budynków o niemal zerowej charakterystyce energetycznej był wzrost wpływów do budżetu o około 170 mln zł rocznie. Czy ograniczanie wymagań prawnych rzeczywiście zwiększy wpływy do budżetu? Czy może doprowadzi
do przeciwnego efektu, czyli ze względu na znacząco większe koszty budowy, do utraty zdolności kredytowej części społeczeństwa, a co za tym idzie – do zmniejszenia ilości budowanych domów?

Po kilku latach od wdrożenia zapisów Dyrektywy EPBD w wielu krajach rozpoczęła się dyskusja nad sensownością ekonomiczną i techniczną wprowadzonych zmian. Poniższy artykuł wpisuje się w ogólnoeuropejską dyskusję nad prawnymi wymaganiami w zakresie energochłonności budownictwa oraz opłacalnością budowy budynków niskoenergetycznych, pasywnych i niemal zeroenergetycznych.

Zwolennicy budownictwa energooszczędnego sugerują, że w budownictwie pojawią się duże rezerwy i niezwykły potencjał zmniejszenia zużycia energii, i jest to prawda. Zachęcają do bardziej energooszczędnych rozwiązań i ograniczeń, głównie w zakresie izolacyjności termicznej przegród.

czytaj całość artykułu w

   
lista pozostałych artykułów w dziale Artykuły Energooszczędność w Budownictwie
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  1. Relacja z konferencji 12. Dni Oszczędzania Energii
  2. "Wymagania prawne w zakresie ochrony cieplnej, akustycznej oraz p.poż. budynków termomodernizowanych, przebudowywanych i rozbudowywanych" podczas 12. Dni Oszczędzania Energii 14-15 listopada 2018 r.
  3. "Alarmy smogowe katalizatorem termomodernizacji budynków" podczas 12. Dni Oszczędzania Energii 14-15 listopada 2018 r.
  4. TECHNOLOGIE OCIEPLANIA ŚCIAN A MOCOWANIE NA ELEWACJI BUDEK DLA PTAKÓW
  5. KONTROWERSJE WOKÓŁ WARUNKÓW TECHNICZNYCH. CZY TO SIĘ OPŁACA?
  6. Ocena merytoryczna wyników konkursu TOPTEN Okna 2017
  7. Efektywność energetyczna w parkach przemysłowych
  8. goEco - Gospodarka energetyczna w Parkach Przemysłowych
  9. Osłony przeciwsłoneczne – Wybrane wymagania prawne
  10. Budownictwo energooszczędne – aspekty prawne i technologie
  11. ZAPROSZENIE na III Targi Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego
  12. DOMY PASYWNE – DO POPRAWY?
Strona główna
Fakty
Artykuły
Dni Oszczędzania Energii
Oferta DAEŚ
Programy DAEŚ
Szkolenia
Certyfikacja Energetyczna
Współpraca
Nasi partnerzy
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju